Straż Gminna zatrzymała pijanego kierowcę

Udostępnij:
3 kwietnia na drodze łączącej Redlicę i Bezrzecze doszło zatrzymania pijanego kierowcy. O sprawie poinformował komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Wg opisu Andrzeja Budzyńskiego strażnicy zauważyli jadący od strony Redlicy, zauważyli prawidłowo poruszającego się rowerzystę. W tym samym od strony od Bezrzecza środkiem jezdni poruszał się pojazd. W pewnym momencie samochód zaczął zmierzać w kierunku rowerzysty.

Rowerzysta zorientował się w tym, że może zostać potrącony przez kierowcę samochodu, zeskoczył z roweru. Pewnie uratowało mu to zdrowie lub życie, gdyż po chwili z całym impetem samochód uderzył w drzewo uprzednio przejeżdżając po rowerze. Siła uderzenia była tak duża, że z auta wypadł silnik.

W kilka chwil po tych zdarzeniu na miejscu pojawili się strażnicy gminni. Na miejscu wypadku strażnicy wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Jak się później kierowca był pod wpływem alkoholu, dodatkowo prowadził samochód bez prawa jazdy. Postanowili na miejscu zatrzymać kierowcę do przyjazdu Policji. Dalsze czynności przejęli już policjanci z komisariatu Policji w Mierzynie. Za ten czyn kierowcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Na szczęści rowerzysta jak i kierowca wyszli bez większych obrażeń z tego wypadku.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej
Źródło fotografii: Straż Gminna w Dobrej

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy