Rusza przebudowa ul. Arkońskiej

Nowa droga, rondo oraz torowisko — tak za jakiś czas będzie wyglądać ul. Arkońska po przebudowie. W związku z rozpoczynającymi się pracami przygotowawczymi od czwartku 8 lutego br. należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Komunikacja miejska na razie funkcjonuje bez zmian.

Prace przygotowawcze polegać będą m.in. na wycince drzew na całej długości planowanej przebudowy. W pierwszej kolejności wycinka prowadzona będzie na odcinku od pętli tramwajowej zlokalizowanej w pobliżu ul. Wojciechowskiego do wysokości drogi wjazdowej do kąpieliska „Arkonka”. Dojazd do kąpieliska oraz stadionu KS Arkonia Szczecin umożliwiony będzie od strony al. Wojska Polskiego. Czas trwania tego etapu to około 14 dni.

Wycinka drzew na odcinku od al. Wojska Polskiego do wysokości drogi wjazdowej do kąpieliska „Arkonka” prowadzona będzie w drugiej połowie lutego. Dojazd do kąpieliska „Arkonka” oraz stadionu KS Arkonia umożliwiony będzie od strony ul. Wojciechowskiego. Dodatkowo w drugiej połowie lutego mogą wystąpić utrudnienia w ciągu al. Wojska Polskiego, które związane będą z wykonaniem przejazdów tymczasowych przez pasy międzyjezdne oraz prac instalatorskich.
Objazdy

W związku z zamknięciem poszczególnych odcinków ulicy Arkońskiej wytyczone zostały objazdy ulicami:

  • Trasa Średnicowa (Wszystkich Świętych) — Niemierzyńska — Papieża Pawła VI — Zaleskiego — al. Wojska Polskiego.
  • Na skrzyżowaniach ul. Wszystkich Świętych — Arkońska, Niemierzyńska — Papieża Pawła VI, Zaleskiego — Moczyńskiego — Wyspiańskiego, Zaleskiego — al. Wojska Polskiego przeprogramowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej wydłużające nadawanie sygnału zielonego na relacjach objazdowych.
  • Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w postaci „minironda”. Ułatwi to wjazd na skrzyżowanie z relacji ul. Papieża Pawła VI.

Znaczące zmiany w czasowej organizacji ruchu planowane są od marca. O dokładnych terminach, zakresie utrudnień oraz zmianach w komunikacji miejskiej, w tym korzystania z parkingów, Miasto będzie informować na bieżąco.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy

Privacy Preference Center