Hubert Matynia z nowym kontraktem

Hubert Matynia zawarł nową umowę z Pogonią Szczecin. Obrońca związał się z klubem do czerwca 2020 roku. W kontrakcie jest zapis o przedłużeniu kontraktu o kolejne sezony.

Matynia jest wychowankiem Salosu Szczecin. Następnie krótko grał w Vinecie Wolin, by stamtąd trafić na Twardowskiego. Lewy obrońca wiosną 2014 roku występował w rezerwach Dumy Pomorza, a od jesieni tego samego roku już w pierwszym zespole. W ekstraklasie zadebiutował 22 sierpnia 2014 roku w meczu przeciwko Wiśle Kraków.

Pierwszy sezon był zarazem tym, w którym zaliczył najwięcej meczów w elicie, bo łącznie 23. Niestety zakończył się dla Matyni bardzo groźnym urazem kolana, którego doznał w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze w maju 2015 roku. Ta kontuzja wyeliminowała go na wiele miesięcy z treningów i gry. Wrócił w marcu 2016 roku, lecz na początku występował jedynie w Pogoni II. Powrót do ekstraklasy nastąpił dopiero w grudniu 2016 roku.

Łącznie Hubert rozegrał w naszych barwach 40 oficjalnych pojedynków. W obecnym sezonie zagrał dwukrotnie na finiszu jesiennej części sezonu i zaprezentował się pozytywnie.

Defensor przez długi czas rywalizował także o miejsce w reprezentacji młodzieżowej kraju. Powołanie na młodzieżowe Euro w Polsce utrudniła mu wspomniana wyżej kontuzja.

Źródło: Pogoń Szczecin SA
Źródło informacji: Pogoń Szczecin

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy

Privacy Preference Center