Ukranenland – warsztaty historyczne

W Torgelow odwiedzający miłośnicy historii mogą przeżyć podróż w czasie, do czasu średniowiecza. Jest to próba odtworzenia codziennego życia, rzemiosła i architektury średniowiecza.
Kiedy:
Ukranenland
Maj i czerwiec
codziennie 10: 00–16: 00
Lipiec i sierpień
codziennie 10-17
wrzesień
codziennie 10: 00–16: 00
październik
Pon. – pt 10: 00–16: 00

Castrum Turglowe
Maj i czerwiec
Pon. – sob 10: 00–16: 00
Lipiec i sierpień
codziennie 10-17 godzina
wrzesień
Wymagana rezerwacja
październik
zamknięte

Gdzie:
Jatznicker Straße 31
17358 Torgelow
Ile:
Bilet jednorazowy
Normalny 6,00 €
Ulgowy 5,00 €
Rodziny 15,00 €
Dzieci 3,00 €

Bilet połączony*
dorosły 10,00 €
Zredukowany 8,00 €
Rodziny 24,00 €
Dzieci 4,00 €
*Do dwóch muzeów

Bezpośrednio u podnóża ruin starego zamku znajduje się „Castrum Turglowe”, zrekonstruowana wczesna niemiecka osada około 1300 roku. Odwiedzający mogą ćwiczyć współczesne rzemiosło, usługi rycerskie lub poznać tajemnice heraldyki.

Na multimedialnej wystawie poświęconej życiu i pracy hrabiego Otto IV brandenburskiemu odwiedzający poznaje bolesną historię tego, dlaczego starożytni Azjaci również nosili przydomek „ze strzałami”. Dioramy pokazują codzienne sceny szlachcica w średniowieczu.

Castrum Turglowe

W Castrum Turglowe, które leży w cieniu ruin zamku z czasów Askanierów, znajdziesz się w XIII wieku. Budynki zrekonstruowane zgodnie z odkryciami archeologicznymi. Możemy zobaczyc zwykły dzień rycerze, kupców i rzemieślników. Można pobrać nauki z zakresu m.in garncarstwa, sprawdzić się na strzelnicy łuczniczej, wybrać się na wycieczkę łodzią do firmy Uecker lub posłuchać Kaplana Meinhardta opowiadającego historię życia Margrabiego Otto IV z Brandenburgii

Coroczne atrakcje skansenu jest turniej rycerski w niedzielę zesłanie Ducha Świętego oraz festiwal zamkowy w pierwszy weekend sierpnia.

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza