Rozporządzenie Ministra: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 1 lipca 1947 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości opublikowanego Monitorze Polskim z 1947 nr 111 poz. 719 wprowadza do historii Polski, nazwę Redlica.
Nie jest to jak wielu przypadkach spolszczona forma niemieckiego odpowiednika miejscowości. Pierwotnie nasza miejscowość nosiła nazwę Marienthal dosłownie Dolina Marii nazwa najprawdopodobniej pochodzi od tego, że w średniowieczu obszary na, których leży Redlica stanowiły uposażenie Fundacji Mariackiej (Marienstift). Nazwa Marienthal funkcjonowała przez pod 104 lat od roku 1841 do roku 1945.
Po zakończeniu II Wojny Światowej i przejęciu tych ziem przez administrację polską przez 3 lata funkcjonuje spolszczona nazwa Maryszewo co możemy przeczytać w oficjalnych rozkładach jazdy PKP, gdzie właśnie pojawia się Maryszewo.
W 01.07.1947 roku Marienthal i jej spolszczenie odchodzą w niebyt historii się ostatecznie Redlica. Zmiana następuje na podstawie wspomnianego wyżej rozporządzenia Ministra: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych gdzie czytamy:
Rozporządzenie Ministra: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z 01.07.1948 (skan)