Biała plama w Gminie Dobra

Podziel się
Biała plama w Gminie Dobra. Wczoraj pisaliśmy o problemach Nowej Redlicy z drogą. Dziś skupimy się na braku bezpośredniego dostępu do komunikacji miejskiej. Nowa część Redlicy położona jest na uboczu bardzo ruchliwej drogi do Dobrej.

By do niej dojechać musimy po kilkunastu metrach za Wołczkowem zjechać w las by po ok. 1,5-2 kilometrach dojechać do zabudowań mieszkalnych Nowej Redlicy. Można również dojechać jadąc ze Starej części Redlicy skręcając na rondzie w Ul. Zieloną. Odległość od Starej Redlicy podobna około 1,5 kilometra.

Nie przypadkowo opisujemy taki stan rzeczy, gdyż najbliższe przystanki komunikacji miejskiej dla mieszkańców Nowej Redlicy są dopiero po pokonaniu tych odległości. Do linii 105 i 121 mieszkańcy muszą pokonać około 2 kilometrów by dojść do przystanku Wołczkowo- Łąkowa. Podobną odległość muszą pokonać idąc w kierunku linii 122 na przystanek Redlica-Rondo nż. muszą pokonać ok. 1,5 kilometra.

My mieszkańcy Starej Redlicy wiemy aż nadto co to znaczy. Przez dziesięciolecia musieliśmy chodzić 2,5 kilometra do Bezrzecza by dostać się do linii 74 do Dołuj mieliśmy jeszcze dalej około 3 kilometrów by dostać się do linii 8. Dzisiaj w podobnej są mieszkańcy Nowej Redlicy.

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum