Neonazistowskie koncerty udaremnione

Podziel się
Policja Federalna Niemiec udaremniła sześć koncertów neonazistowskich grup
Policja Federalna Niemiec udaremniła sześć koncertów neonazistowskich grup

Neonazistowskie koncerty udaremnione. Policja Federalna Niemiec udaremniła sześć koncertów Neonazistów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Koncerty miały się odbyć w Löcknitz, Greifswaldzie, Grevesmühlen, Gallentin oraz w powiatach Nordwestmecklenburg i Vorpommern-Greifswald.

Według władz Meklemburgii-Pomorza Przedniego liczba koncertów zmniejszyła z 26 w 2013 do 20 w roku 2014 spadła również liczba uczestników z ponad 2600 w 2013 spadła do około 1700 w roku 2014. Koncerty zespołów neonazistowskich są organizowane głównie na prywatnym terenie lub prywatnych pomieszczeniach np. podczas wesela lub urodzin członków NPD.

Problem dostrzegają władze Meklemburgii-Pomorza Przedniego: “Koncerty nie tylko integrują, ale również służą rekrutacji nowych zwolenników” powiedział Minister Spraw Wewnętrznych Meklemburgi-Pomorza Przedniego Lorenz Caffier. Również Policja traktuje ten problem poważnie. Już kilka razy pisaliśmy o akcjach neonazistów na Pomorzu Przednim od rozlepiania plakatów o zabarwieniu nacjonalistycznym po próbę rozjechania Syryjskich uchodźców samochodem w Plöwen. W roku 2008 Partia NPD (skrajnie prawicowa) szła do wyborów z hasłami antypolskimi.

Plakat wyborczy NPD z 2008 z hasłem antypolskim

Autor

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum