Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0

Udostępnij:
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0

Bramki:
1:0 – 9′ Sheridan

Składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Frankowski (84′ Świderski), Grzyb, Romańczuk, Novikovas (69′ Pospisil), Cernych – Sheridan (92′ Kwiecień).

Pogoń Szczecin: Załuska – Niepsuj, Fojut, Dvali, Nunes – Frączczak(79′ Gyurcso), Hołota (68′ Kort), Drygas, Listkowski, Delev – Zwoliński

Wypowiedzi trenerów

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok): To był bardzo trudny mecz dla nas. W drugiej połowie Pogoń długo utrzymywała się przy piłce i miała bardzo dobre okazja. Pomogła nam bardzo dobra gra na przedpolu Mariana Kelemena. To nie był nas dobry mecz i cieszymy się ,że są 3 punkty. Czasami po lepszych spotkaniach nie mieliśmy zwycięstw.

Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin): Po takim spotkaniu trudno jest dobrać słowa. Jeśli chcemy oceniać mecz w dwóch połowach, to pierwsza była wyrównana, a w drugiej byliśmy stroną zdecydowanie dominującą. Bardzo dobrze operowaliśmy piłką i dobrze konstruowaliśmy akcje przeciw drużynie, która była skupiona głównie na obronie. W takich sytuacjach nie jest łatwo, bo Jagiellonia była bardzo zdyscyplinowana taktycznie. Długimi fragmentami gry wyglądało, jakbyśmy to my grali u siebie. To było naprawdę frustrujące, że za grę, za naszą pracę, za naszą odwagę nie otrzymaliśmy ani jednego punktu.

Jeśli ktoś teraz myśli, że schowamy głowy w piasek, ten na pewno się rozczaruje. Jestem w klubie 3 tygodnie i mogę powiedzieć, że z tygodnia na tydzień wyraźnie podnosimy poziom. Ten progres będzie widoczny również w nadchodzącym czasie. Oczywiście jesteśmy w takiej sytuacji, że w następnym meczu interesują nas tylko 3 punkty.

W tym momencie w szatni piłkarze są smutni, ale naprawdę uważam, że za ten mecz należy ocenić nasz zespół wysoko. A to jest podstawa, żeby budować optymizm przed kolejnymi spotkaniami i rozwijać tę drużynę.

Źródło wypowiedzi PogonSportNet

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy